Bazı Hastalıkların Zihinsel Nedenleri ve Öneriler -1-

Bugün size 3 tane hastalığın zihinsel nedenlerini ve olumlama önerilerimi yazmak istiyorum ancak bunların genel bilgiler olduğunu sizin kişisel sorunlarınızın daha farklı çalışmalar gerektirebileceğini de hatırlatırım. Bu bilgileri lütfen tamamlayıcı olarak kullanın ve hastalıklarınız da önce doktorunuza başvurun. Şimdilik aklıma gelen 3 sorunu yazacağım ve zamanım oldukça gelecekte de bu konuda farklı bilgiler verebilirim. Kişisel sağlık sorunlarınızla ilgili olumlama taleplerine üzülerek yanıt veremiyorum. Hem bir çok kişiye yetişmem mümkün değil hem de kişisel bir öneride bulunmak için önce sizi tanımam sizinle kişisel çalışma yapmış olmam gerekli. Özel bir çalışma istiyorsanız reikiturk.com dan Danışmanlıklar linkini incelemenizi önerebilirim.

Adet sorunları: Genelde kadının dişiliğini reddetmesi ile olur, bir nedenle dişi olmaktan zarar görmüş olabilir veya böyle bir korku yaşıyor olabilir. Belki ailesi erkek olmasını istiyordu ve bilinçaltı düzeyde kadın olmaktan memnun değil belki de güçlü olma ihtiyacı nedeniyle dişi enerjisini yok etmek istiyor olabilir kişi. Geçmişteki olumsuz cinsel deneyimler veya kirli olma duygusu da adet sorunlarına yol açabilir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız benim önerdiğim olumlama; ” Dişi enerjimi sevgşyle kabul ediyorum ve kadın olmanın tadını çıkartıyorum” Ayrıca adet sorunları için lal taşı kullanabilir, nefes eksersizlerinizde turuncu renk soluması yapabilirsiniz. Sıcak bir havluya bir kaç damla ada çayı damlatarak alt karnınıza koymanızın da faydası olabilir. Reiki ile çalışıyorsanız kök ve sakral chakralarınıza bol bol enerji vermenizi öneririm.

Alerji: Genelde kendini koruma ihtiyacından kaynaklanır. Bu konuda sizinle bir anımı paylaşmak istiyorum. Oğluma hamileyken tüm kimyasallardan elimden geldiği kadar kaçındım ve çok dikkatli bir dönem geçerdim. Doğumdan kısa bir süre sonra alerjik sorunlarım başladı, en ufak bir parfüm kokusunda bile burnum akıyor ve uzun zaman devam ediyordu. Doktora gittim bir ilaç verdi ancak ilacın tedavi etmediğini sadece alerjiyi baskıladığını öğrencim ilacın. Doktorumun önerisine uyup ilacımı alırken bir taraftan da bunun gerçek nedenine odaklandım, içimde ne vardı ki böyle bir soruna yol açmıştı. Alerjiler genelde kendini koruma isteği ile bağlantılıdır, beden kendisini korumak için zararsız bile olsa bir şeyleri ( gıda, koku veya başka bir madde) kabul etmez, şiddetle atmaya çalışır. Bir süre alerjimin nedenini çözemedim çünkü evrene, yaşama ve Allah’a güvenirim ve elimden geldiği kadar akışta kalmaya çalışırım. Bir süre kendimle çalıştıktan sonra hamileliğim boyunca sürekli olarak kendime ” bedenime kimyasal bir şey sokmayacağım kodlaması” yaptığımı fark ettim. Oğlumu korumak için yaptığım bu kodlama bir süre sonra genellenmiş ve artık benim hayatımı etkilemeye başlamıştı. Geçmişe dönük enerji ve bilinçaltı çalışmalarıyla alerji ile vedalaşmayı başardım. Alerjiniz varsa kendinizi bir şeylerden veya birilerinden korumaya çalışıyor olabilirsiniz. Ayrıca kendinizi bir şeylere zorunlu hissetmek veya birisine karşı ciddi rahatsız edici hisler beslemek de alerjiye yol açabilir. Alerji için olumlama önerim; ” Hayatın akışına güveniyorum ve kendimi tamamen güvende hissediyorum.” Akuamarin taşı aşırı aktif bağışıklık sisteminin sakileşmesine yardım edebilir. Eğer meditasyon yapıyorsanız düzenli olarak turkuvaz rengi ile meditasyon yapmak ve reiki ile çalışıyorsanız kalp chakranıza, yemek alerjisi için çalışıyorsanız ilave olarak sakral chakranıza bol bol enerji vermenizi öneririm.

Migren; Migren genelde mükemmeliyetçi insanlarda görünen bir sorundur. Şimdiye kadar bana migrenim var diyen 10 danışanımdan 9 tanesi detaycı ve mükemeliyetçi insanlardı. Mükemmeliyetçi insanlar kendilerini daha fazla eleştiren ve kendilerini yeterli görmekte zorlanan insanlardır. Bir sorunla karşılaştıkları zaman en iyisini yapmak isterler ancak bunu yapmanın mükemmeliyetçi yapılarından dolayı zor olduğuna inanırlar. Bu da onlara köşeye sıkışma duygusu verir ve kontrolü ellerinden kaçırmaktan korkarlar. Kontrolü elinden kaçırma korkusu ile kendine aşırı baskı yapma ise migreni tetikleyen temel duygudur. Eğer migreniniz varsa sizin için en önemli şey akışa uymak, hata yapma hakkınız olduğuna inanmak ve zaten olanın en mükemmeli olduğunu kabul etmektir. Kendinizi sevmek, onaylamak, yeterli hissetmek bu sorunun şifasıdır. Migren için olumlama önerim; ” Hayata güveniyorum ve herşeyin olması gerektiği gibi olduğunu kabul ediyorum.” Migren için akik taşını kullanabilirsiniz. Eğer reiki ile çalışıyorsanız tepe chakranıza ve 3. gözünüze bol bol enerji vermenizi öneririm. Ayrıca migren ağrınız tutunca biraz lavanta yağı koklamanızın faydası olabilir.

Verdiğim bilgilerin ise ihtiyacı olan herkese ulaşmasını seçiyorum.

Sevgiyle kalın.

Berna Özcan Demir