Bilinçaltının 30 temel özelliği

19 Ocak 2010 | Kategori: Bilinçaltı Konuları

iceburgBİLİNÇALTININ 30 TEMEL ÖZELLİĞİ

Bilinçaltı ile çalışanlar için bilinçaltının en temel özelliklerini liste olarak hazırladım. Aşağıda listeyi bulabilirsiniz.

1- Doğru – yanlış, ahlaklı – ahlaksız, gerçek – hayal gibi ayrımların farkında değildir. Bilinçaltı bir bilgisayar programı gibidir sadece verilerle ilgilenir.  Veri hakkında yorum ya da değerlendirme yapmaz.

2- Bilinçaltı genellemeler yapabilir hatta bunu sıklıkla yapar. Örneğin sizinle kavga eden arkadaşınızın adı Ali ise, tüm Ali’lerin kavgacı olduğuna inanabilir.

3- Bilinçaltı anı yaşar, geçmiş yada gelecekten bir şey anlamaz, onun için sadece an vardır.

4- Bilinçaltının duyduğu kelimeyi cümleden bağımsız olarak kayıt edebilme özelliği vardır. Örneğin sigarayı bırakmak istiyorum diyince sadece sigara kelimesini kayıt edebilir, sigara kelimesine tepki verebilir. Bırakmak ve istiyorum kelimeleri ile sigarayı yan yana getirebileceği gibi, eğer sigara ile ilgili güçlü bir bağlantıları varsa sadece bu kelimeyi de duyabilir.

5- Bilinçaltı değişimden nefret eder, hiç bir şeyin değişmesini istemez. Değiştirmek istediğinizde tepki koyabilir ve sizi değişimden vazgeçirmek için tüm silahlarını kullanabilir.

6- Bilinçaltı rüyalarla kendini düzenler ve sıkışmış enerjileri ortaya çıkartarak kendisini rahatlatır.

7- Bilinçaltı sembollerle konuşur, kelimelerden fazla resimlere tepki gösterir.

8- Bilinçaltı tersten duyabilir ve anlayabilir. Cümleleri tersten duyan bilinç için bunları anlamak çok zordur ama bilinçaltı için çok kolaydır.

9- Bilinçaltı ilk 5 yaşa kadar temel özelliklerini, kayıtlarını tamamlar. Bundan sonra kendi kayıtlarına uygun yeni verileri kabul eder. Diğer verileri girmek için doğru ve ısrarlı çalışmalar yapmak gereklidir.

10- Bilinçaltında çağrışım en önemli etkilerden birisidir. Sürekli bir şeyler ona başka bir şeyleri çağrıştırır bir dosya başka bir dosyayı açmasını sağlar.

11- Bilinçaltı aynı anda bir çok işlemi yapabilir, bir çok veriyi işleyebilir, otomatik olarak bir çok işlevi yerine getirebilir. Kapasitesi çok geniştir.

12- Bilinçaltı kolektif bilinçaltı ile bağlantılıdır, bu nedenle başka insanların bilinçaltından da etkilenir.

13- Bilinçaltının espri anlayışı yoktur, şakadan anlamaz. Söylenen herşeyi gerçek kabul eder.

14- Bilinçaltı duygusal değildir ama duyguların enerjisinden bire bir etkilenir. Kimsenin bilinçaltı merhametli değildir ama merhamet duygusu bilinçaltında bir çok çağrışım yapabilir, bir çok veriyi harekete geçirebilir ve kişinin kararlarını etkiler.

15- Bilinçaltı aynı küçük bir çocuk gibi, ısrarcı ve sabırsızdır. İstediği bir şey hemen olsun ister ve ne olursa olsun ısrara devam eder. Bir davranış kişiye zarar verse bile bunu ısrarla yapabilir çünkü bilinçaltında doğru yanlış, zararlı zararsız gibi kavramlar yoktur, salt istek vardır. Bir çok kişinin kendisine zarar veren ilişkilere, alışkanlıklara ve davranışlara devam etmesinin altında bu dinamik vardır. Eğer bilinçaltını değiştirmek istiyorsanız siz ondan daha fazla ısrarcı olmalısınız.

16- Bilinçaltı asla dinlenmez, uyumaz ve çalışmayı bırakmaz. Kişi yaşadığı sürece işlem yapmaya devam eder.

17- Bilinçaltının abartıcı bir doğası vardır. Özellikle korkuları abartarak kişinin kaygı düzeyini yükseltebilir.

18- Bilinçaltı sürekli tekrarlara karşı duyarlıdır. Bir düşünceyi, duyguyu yada cümleyi sürekli tekrar ederseniz bunu en sonunda kayıt eder.

19- Bilinçaltı kişinin hissettiği nefret gibi olumsuz duyguları kayıt eder ve bu duyguları uygun bir ortamda ortaya çıkartır. Bilinçaltı için intikamı sever diyemeyiz ama içindeki nefreti açığa çıkartmak için bir yol bulur diyebiliriz.

20- Bilinçaltı ince ayrımlar yapmakta zorlanabilir. Örneğin bilinçaltı için parasını sokakta düşürmek için iflas etmek aynı anlama gelebilir, çünkü ikisinde de para kaybı vardır.

21- Bilinçaltının dili 5 yaşında bir çocuğun dilidir, sade ve açık anlatımlardan anlar. Eğer bilinçaltınıza ben çok zenginim derseniz bunu anlayacaktır ama evrenden gelen zenginlik tüm enerji kanallarıma akıyor, yüksek benliğim aracılığıyla bana ulaşıyor gibi bir şey söylerseniz 5 yaşında bir çocuk bundan ne anlarsa bilinçaltı da ancak o kadarını anlayacaktır.

22- Bilinçaltı kişinin tutumlarını ve davranışlarını direk etkiler. Sahip olduğu kayıtlara göre kişinin tepkiler vermesini ve kararlar almasını yönlendirir. Örneğin bilinçaltında ben başarılı bir insanım kaydı olan bir insan kendisine başarı getirecek işlere otomatik olarak yönlenir, sonu başarılı olacak kararlar verir ve onu başarıya taşıyacak durumları hayatına çeker.

23- Bilinçaltı bütün bu özelliklerinin dışında kendi kayıtlarına uygun olayları gerçekleştirmek için durmadan çalışır. Kendi inançlarını kişinin hayatına çeker ve inandığı herşeyin gerçek olması için çalışır. Kolektif bilinçaltına ve dolayısı ile kolektif bilince bağlı olduğu için bunu yapması çok kolaydır. Eğer bilinçaltınız fakirliği hak ettiğinize inanıyorsa bunu gerçekten deneyimlemeniz için gerekli şeyleri yapacaktır, buna emin olabilirsiniz.

24- Bilinçaltı bilinçli zihinden emir alır. Burada ya siz bilinçli olarak bilinçaltına emirler verirsiniz ya da bunu bilinçsizce yaparsınız ama mutlaka yaparsınız. Eğer bilinçli bir şekilde emir vermeyi başarırsanız bilinçaltındaki verileri değiştirebilir, yeni veriler girebilir ve bilinçaltınızın sizin istediğiniz hayatı gerçekleştirmesi için çalışabilirsiniz.

25- Bilinçaltı hiç bir şeyden şüphelenmez ve sorgulamaz. Bu nedenle bilinçaltınıza hangi komutları verdiğinize dikkat etmelisiniz.

26- Bilinçaltınızda bir çok kayıt birbiri ile bağlantılıdır. Bir kayıt diğerini etkiler, tetikler açığa çıkartır. Bir çok korku başka bir korku ile bağlantı halindedir. Bu nedenle bilinçaltına bütünsel olarak bakmak gerekir.

27- Bilinç daha fazla tümevarımlı, bilinçaltı ise tümdengelimli düşünme eğilimindedir.

28- Bilinçaltının psişik yetenekleri vardır, gelecekteki bir olayı görebilir, önceden tedbirler alabilir, kişiyi uyarabilir.

29- Bilinçaltı, bilincin dikkat etmediği şeylere daha fazla dikkat eder ve otomatik olarak kayit eder. Bilincin dikkat ettiği şeyleri ise kayıt etmek için anlamlı bir çaba ve tekrarlar gereklidir.

30- Bilinçaltının sanatsal yetenekleri vardır, üretim yeteneği çok gelişmiştir ve hayal gücüne sahiptir. Ancak tek sorun hayal ile gerçeği ayırt edememesidir. Eğer kişi kendi hayallerini bilinçli olarak kurmazsa bilinçaltı için bunlar katı bir gerçek olacaktır.

Yukarıda bilinçaltının en önemli özelliklerini verdim. Bu bilgilerin bilinçaltı konusunda çalışmalar yapan kişilerin işine yarayacağını umuyorum. En azından uğraştıkları bilinç alanını tanımaları ve anlamaları onunla daha sağlıklı çalışmalar yapmalarına yardım edecektir.

Berna Özcan Demir
88 Yorum yapılmış Bilinçaltının 30 temel özelliği

Avatar

mustafa gediksiz

20 Ocak 2010 Saat 6:25 pm

Teşekkür ederim. Enerji sistemlerini ilk sizin sitenizden tanımıştım. Şimdiye kadar birikimlerinin eksik taraflarını çok güzel tamamlıyorsunuz.

İyi Akşamlar

Avatar

eylülezgi

20 Ocak 2010 Saat 6:38 pm

yaklaşık 1 haftadır bilinçaltını daha iyi tanımam gerektiğine karar verdiğim için kitap arıyordum, hem bir kitap buldum hem de şimdi bu yazınızla ilk adımı atmış oldum:) teşekkür ederim

Avatar

mustafa gediksiz

20 Ocak 2010 Saat 6:45 pm

düzeltme
birikimlerinin=birikimlerimin

Avatar

admin

20 Ocak 2010 Saat 8:55 pm

Kitapta farkli bir bilgi bulursan bizimle de paylas canim, bilincalti konusu cok onemlidir ve bu konuda her bilgi cok degerlidir .Sevgiyle kal. Berna Ozcan Demir

Avatar

münevver

03 Şubat 2010 Saat 2:56 pm

merhaba mustafa beyin bilinç altı ile ilgili okuduğu kitabın adını rica edebilirmiyim.

verdiğiniz bilgiler çok kıymetli teşekkür ederim.

Avatar

admin

03 Şubat 2010 Saat 5:46 pm

Anlamadim benden mi istiyorsunuz? kendisinden istiyorsaniz görürse yanıt verir ama ben ne okuduğunu, hatta bir kitap okuyup okumadığını dahi bilmiyorum :)

Avatar

GG

29 Ocak 2011 Saat 11:38 am

kusursuz bi bilinçaltı yaratacağım kendime

Avatar

yasar

22 Şubat 2011 Saat 1:59 am

Sonuna kadar nefesimi tutarak okudum.Bu gelisim icin görsel destek veya destekler varmı?var ise nerden,nasıl temin edebiliriz?

Avatar

ALPER

01 Mart 2011 Saat 11:49 am

merhabalar
eşimin benle nişanlanmadan önceki erkek arkadaşıyla yaşadıklarına ait bilgiler bana ulaştı,eşime sordum kabul etmedi doğal olarak,ancak ona hipnoz uygulayarak bu bilgilere ulaşabilir miyim?
teşekkürler

Avatar

admin

01 Mart 2011 Saat 1:50 pm

hipnoz uzerinde calistigim bir alan olmadigi icin bu konuyu bir hipnoz uzmanına sormanızı öneririm.

Avatar

sevgi isik

19 Mart 2011 Saat 10:32 am

sevgili Berna,
sana binlerce kez tesekkur ederim , ellerine bilgine saglik harika bir is yapmissin . Corbada benimde bir tuzum olsun istedim.
1-Bilincalti şartlı cümleleri anlamaz. Eğer ile başlayan ve …se, …sa ile bitenleri.
2-Bilinçaltı “olumsuz ekleri de” anlamaz.
NICHT rauchen , DONT smoking de NICHT ve DONT kelimeleri buna en iyi örnek bunları görmediği için RAUCHEN, SMOKING olarak anlayıp sigara içmek için harekete geçirir. Türkçede ise …..me, ….ma gibi emirleri, (…ME, …MA) ile biten yüklemleri YAP ! diye algılar. Sigara içME! dekini İÇ diye algılar.
Allahın sevgi ve ışığı daima sizinle olsun! Çalışmalarınızda başarılar dilerim

Avatar

halime sel

29 Mart 2011 Saat 9:21 pm

Merhaba Berna hnm. bilinçaltı çalışmaları yaparken yaşadığım bir şeyi paylaşmak istiyorum,bilinçaltının direnciyle ilgili.Benim insanlara karsı güven sorunum vardı.Afirmasyon çalışmaya başladım ‘ben insanlara güveniyorum’.Afirmasyonları çoğunlukla gece yattığımda uyuyana kadar çalışıyorum fakat başlamamın 3. gecesi afirmasyonumu tekrarlayarak tam uykuya dalmak üzereyken içimdeki çığlıkla kendime geldim.içimdeki ses yani bilinçaltım hayır,ben insanlara güvenmiyorum diye bağırıyordu.bu aslında iyi bir şeydi benim için çünkü bu değişimin başladığının göstergesiydi.Çalışma yapan arkadaşlara önerim bu tarz zorluklar sizi üzmesin yormasın hele ki yapamıyor muyum diye sorgulamayın bu evet dediğim gibi bilinçaltınız direnç göstermeye başladıysa değişim başlamıştır.Sevgiyle kalın…

Avatar

admin

30 Mart 2011 Saat 6:00 pm

Çok güzel bir örnek ama o afirmasyonu biraz değiştirelim bu sefer bilinçaltı herkese güvenebilir ve bunun da sonuçları olumsuz olabilir. Şöyle çalışman daha iyi olur ” Hayatıma güvenilir insanları çekiyorum ve kime güveneceğimi her zaman biliyorum”

Avatar

Süheyla

18 Nisan 2011 Saat 2:34 pm

Berna hn merhaba. Uzun süredir değişim için hem bir arayış hemde mücadele içerisindeyim. Araştırmalar yapıyorum, daha güçlü biri olabilmek için çabalıyorum. Herşeyin beyinde, bilinç altında olduğunu biliyorum. Nereden başlamalıyım? neler yapmalıyım. Bu konu benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ediyorum…

Avatar

admin

18 Nisan 2011 Saat 6:09 pm

Sizi tanımadığım ve özel ihtiyaçlarınızı bilmediğim için size özel bir çalışma programı vermem mümkün değil. Ancak Usui Reiki 1.aşama eğitimi almanızı öneririm, chakraları temizlemek çok önemlidir ve ilk adım bu olabilir. Kendi kendinize çalışacaksanız benim e-kitabimda bu konuda bir çok bilgi var. Refah içinde bir yaşam sürdürme rehberi olarak internette ararsanız bulabilirsiniz. Buradaki bilgilerin ve uygulamaların faydası olacaktır. Sevgilerimle.. Berna Özcan Demir

Avatar

Süheyla

19 Nisan 2011 Saat 11:42 am

Berna hn ilginize çok teşekkür ediyorum. Reiki eğitimi almayı bende çok istiyorum ancak Ankara da bu eğitimi veren bir yer bulamadım. bu tarz çalışmalar sanırım İstanbul da daha yoğun. Birşeyleri değiştirmeyi çok istiyorum fakat imkanlar konusunda birşey yapamıyorum. bu çok acı. aylardır yaptığım tüm araştırmalar sonuçsuz çıktı. Göstermiş olduğunuz alaka için çok teşekkürler. Sevgiler

Avatar

admin

19 Nisan 2011 Saat 8:03 pm

Benim direk tanıdığım kimse yok ama kısa bir araştırma ile bir çok yere ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Size en uygun masterı bulmanızı seçiyorum. Sevgilerimle. Berna Özcan Demir

Avatar

Süheyla

27 Nisan 2011 Saat 7:34 am

Berna hn merhaba. Bilinç altımda yer etmiş ve beni günlük hayatımda etkileyen birini hayatımdan çıkarmak istiyorum. Bunun için Afirmasyon tekniğini denemek istiyorum ancak kendim oluşturduğum afirmasyondan çok emin olamadım. x si hayatımdan çıkarmayı seçiyorum yada x si artık hayatımda istemiyorum demem yeterlimidir? beni bilgilendirebilirmisiniz? Teşekkür ediyorum.

Avatar

gani eser

11 Mayıs 2011 Saat 7:30 am

harika. çok teşekkür ederim.

Avatar

gülşah

17 Mayıs 2011 Saat 12:52 pm

benim bir sorunum var bilinç altıyla ilgili olduğunu düşünüyorum bide size sorayım bu bilinç altıyla ilgili bir sorun mu acaba eğer öyleyse nasıl düzeltebilirim bana yardımcı olabilirmisiniz.sorunum ben çok idrara çıkıyorum idrarım yokken birden aklıma geliyor şimdi gelir lavaboya gitmek istemiyorum diyorum kendi kendime o anda idrarım geliyor elimi suya değdirirsem idrarım gelir diye bir düşünce var içimde gerçektende elim suya değince idrarım geliyor ve idrardan bahsedilince geliyor .lütfen yardımcı olun bana

Avatar

admin

17 Mayıs 2011 Saat 6:01 pm

Öncelikle doktora gitmenizi öneririm tıbbi bir sorun olmadığına emin olun. Bilinçaltı sorunuysa da sizi tanımadan böyle bir konuda çalışma verme şansım ne yazık ki yok. Bu sorduğunuz soruya olumlama hazırlamak için önce gerçek nedenini bilmeliyim ki bu binlerce farklı şeyden olabilir bu nedenle bu kadar özel bir konuda uzaktan yardımcı olmam ne yazik ki mümkün değil. Sevgilerimle

Avatar

gülşah

18 Mayıs 2011 Saat 5:17 pm

ilginiz ve cevabınız için teşekür ederim sorunum tıbbi değil 2 yıldır bu sorun için doktora gittim ama bir sonuç bulunamadı bütün testler yapıldı ama hiçbiri çıkmadı ben bilinç altıyla ilgili olduğunu düşünüyorum söylediğim gibi aklıma geldiği zaman ve suya dokunduğum zaman geliyor idrarım.peki sizinle nasıl yakın iletişime geçebilirim?

Avatar

admin

23 Mayıs 2011 Saat 6:34 pm

Yaz tatili öncesi nedeniyle yeni bir çalışma kabul edemiyorum. Eylül ayindan sonra http://www.reikiturk.com dan iletisime geçebilirsiniz. Sevgilerimle.

Avatar

gülşah

24 Mayıs 2011 Saat 9:20 pm

teşekürler.eylülün kaçında kabul edersiniz?

Avatar

admin

25 Mayıs 2011 Saat 5:56 pm

http://www.reikiturk.com/kayit/kayit.html linkinden siteye uye olursanız yeni çalışmalar başlayınca size bilgilendirme maili gelecektir. Sevgilerimle.

Avatar

Adem

26 Mayıs 2011 Saat 10:26 pm

Bir konu hakkında yorum yapabilmek için o konu hakkında en az 2 kitap ve 5 makale okumuş olmak gerektiğini önceden biliyorum. O yüzden burda verilen bilgiler hakkında yorum yapmayacağım. Sadece soruyorum yukarıda 2. özellikte bilinçaltının genelme yapabildiğini hatta bunu sıklıkla yaptığını söylüyor. Örneğin geçmişte kavga ettiğiniz birinin ismi Ali ise sizde bilinçaltı tarafından daha sonra karşılaştığınız bütün Ali’lerin kavgacı olduğu önyargısı uyanıyor diyor. 3. Özellikte ise bilinçaltının anla ilgilendiği geçmiş ve gelecekle alakasının olmadığı ve anı yaşadığı söyleniyor. Bu iki özellik çelişiyor. Mademki bilinçaltı anla ilgili neden geçmişteki deneyime göre hareket ediyor ve gelecekte karşılaşılabilecek durumlarda bir tepki belirliyor. Ali isminde biriyle kavga ediyorsunuz sonra Ali adında biriyle karşılaştığınızda onun kavgacı olabileceği düşüncesine kapılıyorsunuz O AN ve DAHA SONRAKİ karşalaşmalarınızdaki durumlar içinde benzer bir tepkinin kafanızda kodlandığı söyleniyor. Burdan anlaşılacağı üzere 2 ve 3. özellikler çelişiyor. 22. özellikte ise bilinçaltının kişinin davranışlarında mutlak hakim olduğu söyleniyor. Burda yorum yapmam gerekiyor bence kişi bilinçaltına göre değil bilinçaltı kişiye göre şekillenir. Burda bilinçaltı özellikleri diye bahsedilen özelliklerin bir çoğu şartlı refleksin özellikleridir.

Avatar

admin

27 Mayıs 2011 Saat 3:47 pm

Yorumunuz için teşekkür ederim ama yazıda bir çelişki olduğunu düşünmüyorum belki kısa yazdığım için tam anlaşılmamış olabilir. Bilinçaltı için an vardır geçmiş gelecek yoktur. Geçmişte yaşanılan şeyleri de şu an kabul eder hatta gelecek için verdiğiniz telkinleri de şu an kabul eder. Ali adındaki birisiyle kavga ettiyseniz bunun şu anda olduğunu düşünür geçmişte kaldığını bilmez ve gelecekte de olacağını düşünür. Bunun için kuantumdaki geçmiş gelecek yoktur sadece an vardır kavramını düşünebilirsiniz bu şekilde daha aydınlatıcı olabilir. Bilinçaltı geçmişi asla unutmaz ama onu geçmiş olarak görmez sürekli bir şimdiki anda yaşar tanımı daha açıklayıcı olabilir.

22. maddede “bilinçaltının kişinin davranışlarında mutlak hakim olduğu ” gibi bir ibare yer almıyor ki bu çok saçma bir söylem olurdu kesinlikle. 22. maddede etkiler ve yönlendirir kelimelerini kullanmışım. Birisini etkilemek ve yönlendirmek ile mutlak hakim olmak aynı şeyler değildir sizin de takdir edeceğiniz üzerine. Bilinçaltı şartlı refleks ile ilgili değildir ama bilinçsiz tüm eylemlerimizi, refklekslerimizi de kontrol ettiği söylenir. Verdiğim bilgilerin sizin için yeterli olmasını seçiyorum. Berna Ozcan Demir

Avatar

faust79

07 Temmuz 2011 Saat 11:53 pm

berna hanım ben 32 yaşında bir erkeğim lütfen yardım edin .bilinçaltım bilincim haline geldi yaşayamıyorum,ve kollektif bilinçten bahsetmişsiniz bu durumdan çok rahatsızım;örneğin cinsel sapkınlık olarak kabul edilen ve livata olarak adledilen olayı aktif olarak yaşadım.ama şimdi ben bu olayı asla ve asla yaşamak istemiyorum. kollektif bilinç olayı çok baskın geliyor rahatsız oluyorum yani gayler, travestiler,pasif olanlar,crosdressler,gizli eşcinseller gibi cinsel tercihe sahip gruplar var.insanlar kabullenip öyle yaşayabiliyorlar ama ben kabul edemiyorum.ya bu konu anlatacak gibi değil aslında çok grift işin içinden çıkamadım.elinizden geldiği kadar yazabildiğiniz kadar bişeyler yazarsanız çok memnun olurum.teşekkür ederim

Avatar

Mehman

12 Temmuz 2011 Saat 6:53 pm

Selam ben yazınızı çeviri yapmak istiyorum(Azerbaycandan yazıyorum).İzin verirmiydiniz?Teşekkür.

Avatar

bilincalti

19 Temmuz 2011 Saat 12:26 pm

sonunda bilinçaltımı kontrol etmeyi başardım. şuan zaman konusunda ilerliyorum. istediğim olayın gerçekleşmesini zamana yaymaktansa bir iki gün içinde gerçekleştirebilme çabasındayım. bilinçaltının bir çok kanıtı kendi hayatınızda mevcut. en büyük kanıt korkuların başınıza gelmesi.. korktuğunuz başınıza gelirse, içinizi rahatlatan düşüncelerde başınıza gelir..

Avatar

admin

13 Eylül 2011 Saat 3:25 pm

Kaynak vererek elbette çevirebilirsiniz, ne kadar çok insana faydam olursa o kadar sevinirim. Sevgilerimle.

Avatar

admin

13 Eylül 2011 Saat 3:30 pm

Bence bu konuda bir uzmandan yardım almanız çok daha doğru olabilir. Ben sadece kendi içinizde dengeyi ve uyumu bulmanızı seçiyorum. Sevgilerimle

Avatar

zeynep

20 Eylül 2011 Saat 1:15 pm

29 yaşındayım. Kendimi bildim bileli ellerim ve ayaklarım terliyor. Her türlü test yapıldı sebebi psikolojik imiş. Heyecanlandığım zaman terlemeye başlıyor ya da kuru olduklarını farketmişsem terlemeye başlıyor ve aşırı terliyor. Nasıl bir olumlama yapabilirim ve ne kadar süreyle ne zamanları?

Avatar

yıldız

22 Eylül 2011 Saat 1:37 pm

bilinçaltı beynimizin neresinde bulunur

Avatar

admin

24 Eylül 2011 Saat 5:54 pm

Buna yanıt vermek için önce bilinç beynimizin neresinde bulunur sorusuna yanıt vermek gerekir ki ne yazık ki bilincin de nerede olduğunu bilim henüz tespit edebilmiş değil. Belki de kuantumsal olarak düşünerek beynimizde değil tüm hücrelerimizdedir diyebiliriz ama bu elbette benim yorumum. Sevgilerimle

Avatar

admin

24 Eylül 2011 Saat 5:59 pm

Bu çok özel bir durum ve bu durumunuzun altindaki nedeni bilmeden olumlama vermem mümkün değil. Mutlaka bir uzmandan yardım almanızı öneririm, netten yardım alabileceğiniz bir konu olduğunu düşünmüyorum. En kısa zamanda her durumda sakin olmanızı seçiyorum. Sevgilerimle

Avatar

kaygılı insan

10 Ekim 2011 Saat 7:31 pm

merhabalar benim sosyal kaygım var toplum içinde nedensiz korku yaşıyorum,göz göze geldiğim zaman bilassa benim yaşıtlarımla inanılmaz derecede kaygı hissi yaşıyorum..onun haricinde evdeykende gereksisz korku oluyor benim anladığım bu bilinçaltındaki korku bnlar için söyliyebileceğim söz varmı acba?

Avatar

koray

21 Ekim 2011 Saat 12:28 am

30 uncu maddede bilinçli olarak kurmadigimiz hayaller katı bir gercek olarak kaydedilir demişsiniz yani bilinçli olarak kurduğumuz hayellerle gercegi ayırt edebiliyor mu bilinç altımız ben böle bi anlam çıkarttımda yanlis mı anladım acaba?

Avatar

admin

21 Ekim 2011 Saat 10:53 am

Evet ayırt edemiyor. Siz hayali bilinçli de kursanız bilinçsizde o gerçek sanıyor bu nedenle bilinçli olarak bilinçaltına mesaj göndermek çok önemlidir.

Avatar

sezai

06 Kasım 2011 Saat 4:10 pm

Merhabalar bilinç altı bir nevi depo gibi bilerek dolduramadıgımız bir depo sizen ricam bu depoyu nasıl bşaltırım ve yeniden doldururum.

Avatar

erkin

09 Kasım 2011 Saat 10:37 pm

öncelikle bizlere ışık tutan bu çalışmalar için cok tskkur ederız,, ben uzun zamandır düşündüğüm ama bir cevap bulamadığım size saçma gelebilecek bir soruyu sormak istıyorum, eğer bilinç altımıza iyi bir şekilde hükmedebilirsek, örnegin soguk bır kış gecesınde, ustumuzde ınce kıyafetlerle, onu aslında sıcak ve bunaltıcı bir yaz akşamında olduğumuza ikna ederek vucudumuzun sıcak kalmasını sağlayabilirmiyizz??

Avatar

admin

11 Kasım 2011 Saat 7:52 am

Bİlinçaltı temizlik teknikleri burada anlatabileceğim kadar kısa konular değildir. Ancak size Usui Reiki 2.aşama, NLP, EFT gibi tekniklerle ilgilenebileceginizi ve bunlarla çalışmanızı önerebilirim. Bir de refah içinde bir yaşam sürdürme rehberinde olumlama tekniği ve inanç değiştirme tekniği öğretmiştim. E- kitabı netten ücretsiz indirerek bu çalışmaları kendi kendinize öğrenip yapabilirsiniz.

Avatar

admin

11 Kasım 2011 Saat 7:57 am

Eski Tibet’te lamalar yani dini rahipler bunu yapabiliyordu. – 40 derecede sadece sırtlarını dayayarak buzları erittiklerine dair bir çok bilgi vardır. Ben de mümküm olabileceğine inanıyorum ancak bu sadece bilinçaltı kontrolü ile değil de beden enerjinizin de tam kontrolü ile mümkün olabilir diye düşünüyorum.

Avatar

erkin

11 Kasım 2011 Saat 9:22 am

Eski çağlarda örneklerinin yaşandığı söylenen bir çok durum var ama içinde bulunduğumuz çağ da bu söylenenlerin hepsi insana masal gelmekte, acaba geçen zaman insanın güç kaybetmesine mi sebep oluyor? yoksa insanlar farklı zevk ya da sorunlara kafa yormaktan kendilerini keşfedemez hale mi geliyor, ya da bu konularda yapılan ayrıntılı çalışmalar insanlıktan saklanıyor mu? çünkü bilinçaltının ve beynin kullanılmasıyla ortaya çıkacak gücün her insanın elinde olmaması insanlığın geleceği açısından şuan ki insan yapılarını göze alırsak daha mantıklı sanırım.. ve bazı teknikleri insanlara öğretmeyi amaçlarken acaba sizler bunların ne kadarına hükmedebiliyorsunuz buda büyük bir mrk konusu, eger amacladıgınız şey insanın kendi ruh halini düzene sokması ise evet insanlığa güzel bir hizmet. bu insanların yüzde 10 unda bile işe yarasa başarıdır bence..

Avatar

ozan

19 Kasım 2011 Saat 12:29 pm

Maddeleri büyük bir zevkle okudum. Kesinlikle doğru konulara değinmişsiniz, fakat 3. maddede ki belirttiğiz bilinçaltı sadece anı yaşar, geçmiş yada gelecekten birşey anlamz onun için sadece an vardır derken? Tam olarak neyi kastettiğinizi anlamadım. Daha doğrusu bilinçatına hükmetmek insanın elinle olan bir olay değilmidir yani istesek bilinçaltını kullanarak geçmite yada gelecekte yaşayamaz mıyız?
TEŞEKKÜR EDERİM…

Avatar

admin

21 Kasım 2011 Saat 2:07 pm

Geçmişi de düşünseniz, gelecekle ilgili planlarda yapsanız bilinçaltı bunları o anda oluyor şeklinde algılar. Geçmiş yada gelecekle ilgili bir kavramı yoktur onun için an vardır. Geçmiş yada gelecekte yaşamaktan ne kastettiğinizi anlamadım ancak bilinçaltı anı yaşar için bu açıklamamın yeterli olacağını düşünüyorum. Berna Özcan Demir

Avatar

AHMET

17 Aralık 2011 Saat 3:28 pm

Telefon numaran varmı?

Avatar

admin

17 Aralık 2011 Saat 4:23 pm

İletişim bilgileri kurumsal sitemiz olan http://www.reikiturk.com da vardır. Sorularınızı buradan yada info@reikiturk.com dan sorabilirsiniz. Eger herhangi bir çalışmaya katılmak istiyorsanız bu sene hamileliğim nedeniyle reiki çalışmaları tamamlanmıştır ve eylul ayinda yeniden başlayacaktır. Bu nedenle seminerler hakkında yardımcı olmam mumkun degil. Berna Özcan Demir

Avatar

furkan

16 Ocak 2012 Saat 11:29 am

merhaba berna ben istanbuldan bir bilinçaltı ve insan beyni ile ilginen bir bilim adamıyım bilinç altınnı kontrol etmek düzensiz bir değişkendir eğer böyle bir şeyi yapmaya çalışanınız varsa bilinç altıbundan olumsuz etkilenebilir yanlış kararlar alıp bir insana (kötü veya iyi)birşey yaptırmaya zorlayabilir deneyenler dikkat edin küçücük bir olay hatta yerde yürüyen bir karınca bile bilinç altını tetikleyebilir sadece dikat edin

Avatar

furkan

16 Ocak 2012 Saat 11:39 am

berna çok güzel bir konu teşşekür ederim 3 maddeyi bilmiyordum söylemeden edemiyecem

Avatar

Masal

24 Ocak 2012 Saat 6:28 pm

Ben şu anda her gün karşılaşmak zorunda olduğum birine nefret duyuyorum. Bunun nedenini tam olarak bilemiyorum.Daha önce o kişi beni incitmişi (ciddi derecede) Onun sayesinde hayatımda olumsuz yönde bir çok değişiklik olmuştu. Ona o zaman büyük nefret duymuştum. Şimdi yanyanayız. Onun şimdi bana bir zararı yok onu seviyorum (Aşk Anlamında Değil) Ama içimde hala anlayamadıgım bir kırgınlık var. her şeyde hemen oa öfkeleniorum bunun nedeni nedir?

Avatar

aydanur

22 Şubat 2012 Saat 11:31 am

Paylaşım için tşk.

Avatar

berkan

01 Nisan 2012 Saat 2:41 pm

guzel olmuş

Avatar

akın

05 Mayıs 2012 Saat 6:46 pm

Bizleri bilgilendirdiğiniz için Allah razı olsun.

Avatar

tugayçayır

19 Mayıs 2012 Saat 4:06 pm

uzun süredir bilinçaltı hakkında kafa yoruyorum , kendi kendime düşündüğüm şeylerin ne kadar doğru olduğunu, bilinçaltını eğitebileceğimi tahmin ediyordum ve sanırım doğruydu. ama merakım hala bilinçaltımı kullanarak kendimi bambaşka biri yapmam mümkün mü?

Avatar

üstat-I Hattat

24 Mayıs 2012 Saat 1:23 pm

Unutmayın Her Şey Sizin Elinizdedir … :D

Avatar

alihan

03 Haziran 2012 Saat 6:53 pm

birşeyi çok merak ediyorum. bilinç altının zihnimiz açıkken kullanabilirmiyiz?

Avatar

hamdi

01 Temmuz 2012 Saat 6:21 pm

3. ve 28. birbiriyle çelişmiş gibi duruyor

Avatar

tuğba

01 Temmuz 2012 Saat 9:53 pm

28. madde bilimsel bir değer taşımıyor, diğer kısımlar güzel

Avatar

berk

02 Temmuz 2012 Saat 9:34 am

çok güzel bir paylaşım:) teşekkürler

Avatar

halide

04 Temmuz 2012 Saat 2:23 pm

çok güzel bir yazı olmuş, bunu da zevkle okudum…bilinçaltı çok dikkatimi çekiyor. ben birini çok seviyorum ve karşımdaki kişi de benden hoşlanıyor ancak aramızda bir takım engeller var. ben sabah akşam sevgili olduğumuzu hayal ediyorum bu beni çok mutlu ediyor. gün içinde bile onunla olduğumu hayal ediyorum. arada bir “of delirdim herhalde bu kadar düşünmemeliyim ona takıntılı olmamalıyım” diyorum. yaptığım doğru bir şey mi yanlış bir şey mi bilmiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim :) sevgiyle kalın

Avatar

mert

24 Temmuz 2012 Saat 9:41 pm

Biliçaltı verilerini değiştirerek 5 yaşına kadar ulaştığımız tüm verileri kendimiz şekillendirebilir miyiz? Yani hayal ettiğimiz (sanırım bu da bir değiştirme) çocukluk veya hayal ettiğimiz geleceğe bilinçaltını değiştirerek ulaşabilir miyiz? Son olarak, kolektif bilinçaltına ulaşarak insanların zihinlerini, ne yapmak istediklerini, ne yapabileceklerini anlamak ve bunları değiştirebilmek mümkün müdür? Bana mümkün gibi geliyor. Bunun hakkında bir tez yazma çabasındayım ama gerekli bilgileri (sanırım yaşımdan dolayı) ya bulamadım ya da anlayamadım. Teşekkürler…

Avatar

hello

08 Ağustos 2012 Saat 10:03 am

8. maddeden demişsiniz ya bilinçaltı cümleleri terstten duyabilir, anlayabilir. Bazen kendimi olumsuz telkin veriyormuş gibi hissediyorum. Ya bilinçaltım şu an dediğimi yanlış algılamışsa diye. Bu da yanlış biliyorum ama nasıl bi telkin önerebilirsiniz?

Avatar

hello

08 Ağustos 2012 Saat 10:05 am

Hani bilinçaltının espri anlayışı yoktur demişsiniz ya 13. maddede. Peki biz yaşarken hiç espri yapmayacak mıyız? Peki insan espriyi nasıl algılar?

Avatar

hello

08 Ağustos 2012 Saat 10:09 am

Bilinçaltının dili 5 yaşındaki bir çocuğun dilidir diyorsunuz ama ben kuantum çalışmalarına da çok katıldım ve biz orada afirmasyon yaparken şöyle belirtebiliyorduk, evrenin zenginliği bana akıyor diye mesela. oacaba sürüngen beyinle mi alakalıydı? Sizin görüşünüz :)

Avatar

hello

08 Ağustos 2012 Saat 10:11 am

bazen kafamın çok karışık olduğunu düşünüyorum ve kafam daha çok karışıyor. Sanki ya bilinçaltına yanlış telkin verirsem diye de korkuyorum. Ya çok karışık konular şu psikoloji – kuantum ve bilinçaltı. Ben mi öyle düşünüyorum bilemiyorum.

Avatar

Logan

20 Ağustos 2012 Saat 3:08 pm

Merhaba, Furkan’in yazdiklari (48.) acaba? Dedigim konulari hatirlatti bana.. Ben biraz erken olgunlastigimi soyleyebilirim, ustune bu konularla da cok erken yasta tanistim ve genc yasta kendime ilerdeki hayatimi cok cok kolaylastiracak bir bilincalti yarattigimi dusunuyorum. Son derece firsatci, insan olmanin yukunu tasimayan, ama deger yargilarini kaybetmemis birisi oldugumu dusunuyorum. Bundan kastim su: sevdigim birini kaybetmemek icin akli selim olarak elimden gelen her seyi yapiyorum ornegin, ancak is netlesip kaybettigim kesinlesince sanki duygularim 0 mis gibi arkami donup gidebiliyorum, akabinde her hangi bir aci vs birakmiyo (sahte duygularim olmadigini ve cok duygusal oldugumu da eklemeK istiyorum), sadece daha sonra bu acinin beni olumlu etkileyebilecegi bir an gelirse, (ornegin aciyi ofkeye, ofkeyi enerjiye cevirmem gerekirse) o zaman bu olanlar filim seridi gibi gozumun onunden geciyor ve sonrasi icin kodladigim enerji icime doluyor..
Furkanin sozleri bende, bu gucun zamanla negatif yone kullanilmasi olasiligini tekrar hatirlatti, cunku bazen tepkilerim ve davranislarim cok robotlasmis gibi geliyor, fark etmem zaman aliyor bazen ama yanlis kodun harekete gectigini ve beni gaza getirdigini diyeyim, farkediyorum. Yoksa dupeduz bencilmiyim diye dusunuyorum, ya sizce? Sonra yeniden, yazdigim bilincaltinin Beni don kisot luktan uzak tutacagini, gerceklige ve daha guclu olmaya itecegini dusunuyorum, ben bilerek Don Kisot olmayi istersem o baska tabi :) Bu yazdiklarimi daha once herhangi bir yerde aciklamadim hic, bunlar mumkun mudur yoksa, hayal dunyasinda davranislarima super hikayeler mi yaziyorum?
Bir diger sorum ise cocuk Yasta bu tur cabalarin cok daha kolay sonuc vermesinin dogrulugu ile ilgili, siz ne dusunuyorsunuz?
Tesekkurler calisma icin..

Avatar

RUHADAM52

20 Ağustos 2012 Saat 5:13 pm

Berna hanım kuantum tekniğini kullanarak bilinç altımızı programlayabilirmiyiz…

Avatar

Faruk

28 Ağustos 2012 Saat 9:00 am

Güzel bilgiler :)

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:04 am

Kuantum tekniğinden hangi tekniği kastettiğinizi bilmiyorum ancak ben refah içinde bir yaşam sürdürme rehberinde bu konuda bir teknik verdim. Bu isimle aratarak netten indirebilir ve ücretsiz olarak e- kitabı okuyabilirsiniz.

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:06 am

Evrenin zenginliğ bana akıyor sade ve anlaşılabilir bir kalıtır ve kullanılabilir.

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:06 am

Sizin yapacağınız espiriler bilinç düzeyinizle ilgilidir ve bilinçaltının espri anlayışı yok kavramı ile ilgili değildir. Yani espri yapabilirsiniz.

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:07 am

Sadece olumlu kelimelerle konuşma alışkanlığı kazanmak için çalışmanızı öneririm.

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:11 am

Teorik olarak bilinçaltını değiştirerek söz ettiğiniz değişimleri yapabilirsiniz ancak bunun için inanç değiştirme referanslarınızın çok güçlü olmasını gerekir. Kolektifi etkilemek kolay bir konu değildir. Sevgiyle kalın. Berna Özcan Demir

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:18 am

Bilinçaltı anı yaşar, geçmiş yada gelecekten bir şey anlamaz, onun için sadece an vardır.

Bilinçaltının psişik yetenekleri vardır, gelecekteki bir olayı görebilir, önceden tedbirler alabilir, kişiyi uyarabilir.

Bu maddeler arasında çelişki yoktur. 1. madde bilinçaltının zaman kavramı ile ilgilidir. Bilinçaltı anı yaşar ve onun için her an yeni bir andır. 28. maddede ise bilinçaltının sezgisel yetenekleri ile ilgilidir. Gelecekle ilgili şeyi sezer ama bu sezgisi de onun için anla ilgilidir. Sevgiyle kalın.

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:27 am

Kullanmaktan ne kastettiğinizi bilmiyorum ama olumlamalarla bilinçlatınıza sürekli mesaj gönderebilirsiniz.

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 8:52 am

İnançlarınızı değiştirerek ve korkularınızdan arınarak kendinizi bambaşka birisi yapabilirsiniz. Berna Özcan Demir

Avatar

admin

02 Ekim 2012 Saat 9:59 am

Sosyal fobi için bir uzmandan yardım almanızı öneririm.

Avatar

M.Haldun Tokay

02 Aralık 2012 Saat 9:11 pm

rehber bilgilerinize tesekkur ederim.
“kollektif bilincin” birey uzerindeki etkilerini hayatimizda seyrederiz. kollektif bilincin bireyi kullanarak kollektif bilinc ile veri toplama oelligi de var midir? acarsam: internet gibi “kollektif bilincin” dolasimda oldugu alanda goze sikca carpan ve YORUM adi ile gordugumuz VERI TOPLAMANIN kollektif bilinc ile ilgisi sizce dusunulebilir mi?

Avatar

admin

04 Aralık 2012 Saat 5:49 pm

Kollektif bilinç tüm insanlığın bilgisini kapsayan bir alandır. Bu alanda zaten bütün bilgiler mevcuttur ve bizlerin her düşünce formu bile bu alana kayıt edilir. Kollektif alanda zaten bu bilgiler mevcut olduğu için ayrıca bir bilgi toplama yaptığını düşünmüyorum. Sevgilerimle.

Avatar

Ümit

09 Ocak 2013 Saat 2:14 pm

Merhabalar, ben bilinçaltı ile ingilizce seti aldım ve geceleri dinleyip gündüzleri tekrar ediyorum, bu konuda ne dersiniz..

Avatar

admin

10 Ocak 2013 Saat 8:07 am

Seti aldığınız yerden bilgi almanızı öneririm. Setinizin özelliklerini bilmediğim için bir şey diyemem. Berna Özcan Demir

Avatar

ESRA

26 Ocak 2013 Saat 6:15 pm

TEŞEKKÜRLER ÖĞRETMENİMİZ BİLİNÇALTIYLA İLGİLİ BİRKAÇ ŞEY ANLATMIŞTI BİZEDE BU KONUDA BİLGİ EDİP ARKADAŞLARIMIZA SUNMAMIZI İSTEMİŞTİ ARADIĞIM HER ŞEY burada

Avatar

Bilinçaltı ile iligili kitap

12 Şubat 2013 Saat 12:14 am

Selamlar,blogunuzu takip etmekteyim.ltf bana bilinçaltı ile ilgili okunması gereken bir kaç kitap önerirmisiniz,tesekkurler…

Avatar

maya

13 Şubat 2013 Saat 10:54 pm

Merhabalar.. böyle bir siteyle karşılaştığım için memmun oldum. size teşekkür ederim berna hanım.. bilinçaltı ile ilgili çalışmalarım olmakla birlikte çok istikrarlı bir sonuca varamıyorum.çabuk bıkıyorum.bu konuda Bilgi ve fikrinizi almak isterim.sevgi ile kalın

Avatar

admin

18 Şubat 2013 Saat 6:21 pm

Bilinçaltının Gücü isminde bir kitap olacaktı bir de hayal mühendisliğini öneririm. Şu anda aklıma başka bir kitap adı gelmiyor…

Avatar

admin

18 Şubat 2013 Saat 6:22 pm

Sabıtajcı arketipinizle çalışmanızı öneririm. Netten refah içinde bir yaşam sürdürme rehberi olarak arayarak ücretsiz e-kitabimi cekebilir ve buradan ilgili arketip çalışmasını öğrenebilirsiniz. Berna Özcan Demir

Avatar

maya

19 Şubat 2013 Saat 3:26 pm

Sevgili Berna hanım,öneriniz için teşekkür ederim. Ve e-kitabınızı okuyorum arkadaşlarımlada paylaştım.Sabotajcı arketipi ile çalışma bir kere yeterli midir.? yoksa tekrarlamalımıyım zira 21 günlük bereket çalışmasına başladım.Şimdiden teşekkür ederim. sevgi ile kalın