Güvensizlik Duygusunu Temizleme

Bir çok insanın bilinçaltında yer alan temel sorunlardan birisi de güvensizlik duygusudur. Bu kişinin kendi yeteneklerine, kendi gücüne, becerilerine, yapabileceklerine yeterince güvenmemesi olarak karşımıza çıkan ve hayatın bütününü etkileyen duygulardan bir tanesidir. Güvensizlik hem iş hayatında hem özel ilişkilerde hem de kişisel gelişimde son derece bloke edici bilinçaltı sorunlardan bir tanesidir. Bir çok konuda etkisini gösteririr ve kişinin gerçek potansiyelini kullanmasına engel olur.

Bilinçaltınızda güvensizlik duygunuz varsa;

1- Kendinize yeterince güvenmediğiniz için yapacağınız işlerde başarılı sonuçlar alma şansınız düşer. Yeni girişimlerde bulunmak, hayatınızda değişimler yapmak ve atılımlar gerçekleştirmek sizin için çok zorlayıcı olur.
2- İlişkilerinizde kendinize güvenmemeniz size güvenmeyen insanları ya da güvenilmez insanları hayatınıza çekmenize yol açar.
3- Yeteneklerinizi geliştirmeniz ve başka insanlara göstermeniz çok zor olur.
4- İç dünyanızda kendinizi sorgulama, şüpheler, keşkeler çok fazla olur ve bunlar sizin ruhsal olarak huzursuz olmanıza yol açar.
5- En başarılı olabileceğiniz konularda bile güvensizlik duygunuzdan dolayı inisiyatif alamazsınız ve bu da hayatınızdaki genel başarınızı etkiler.
6- Kendisine güvenmeyene evrende güvenmez, başka insanların da size güvenmemesi sonucu ile sık sık karşılaşırsınız.

Güvensizlik Duygunuzu nasıl temizleyeceksiniz?

Güvensizlik duygusunun temizlenmesi bütün hayatı etkileyen bir duygu olduğu için çok önemlidir. Eğer bu duyguya sahip olduğunuza inanıyorsanız bu temizlik işlemi için ciddi olarak çalışmalısınız. Aşağıda bunun için neler yapabileceğinizi bulabilirsiniz.

Refah içinde bir yaşam sürdürme rehberi isimli kitabımda 21 günlük afirmasyon nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatmıştım. Bu nedenle bir daha burada yazmayacağım. Kitabı okumamışsanız, mutlaka okumanızı öneririm. Blogda kişisel gelişim bölümünde linkini bulabilir ve kayıt ederek okuyabilirsiniz. Kitapta anlattığım şekilde 21 gün aşağıdaki afirmasyonla çalışmanızı öneririm. 21 kuralına tam olarak uymanız önemlidir. Güvensizlik duygusu 21 günde temizlenmeyebilir, eğer hala devam ettiğini düşünüyorsanız bir süre ara verip tekrar başlayın. Temizlik süreci kişiden kişiye değişir bu nedenle bu sorundan kurtulduğunuza emin olana kadar tekrar 21 gün çalışmaları yapmak faydalıdır.

Afirmasyon: “Kendime tamamen güveniyorum ve ben güvenilmeyi hak ediyorum.”

2- Niyet;

Niyet ve afirmasyonun farkını yine blogda güçlü niyetler isimli yazımda anlatmıştım. Bu yazıyı okumanızın faydası olacaktır. Değersizlik duygusu için aşağıdaki niyeti kullanabilirsiniz.

” Kendime tamamen güvenmeyi ve kendime duyduğum güveni çevremdeki insanlara olumlu olarak yansıtmayı seçiyorum. Kendime olan güvenimle gerçek potansiyelimi ortaya çıkartmayı ve sahip olduğum yetenekleri bütünün hayrına kullanmayı kabul ediyorum. Kendime olan güvenimin hemen şimdi artmasına ve benim için en sağlıklı düzeye gelmesine niyet ediyorum. Niyetim şimdi gerçekleşmeye başladı, bunun için teşekkür ediyorum”

3- Enerji çalışmaları

Güven duygusu solar pleksus chakra ile ilgilidir, eğer reiki yada başka bir şifa enerjisi sistemi ile çalışıyorsanız bu chakraya daha fazla reiki verin. Solar pleksus chakrasına reiki verirken içinizden sürekli kendime güveniyorum diye tekrar etmenizin çok faydası olacaktır. Kök chakra kişinin kendisini güvende hissetmesi ile ilgili olduğu için kısmen de olsa, kendine güven duygusunu etkiler. Bu chakra ile de bol bol çalışmanızı öneririm.

4- Doğal taş kullanma

Kendine güven için sitrin taşını kullanmak çok faydalı olacaktır. Bu taşı alarak temizleyebilir ve üzerinizde taşıyabilirsiniz. Sitrin taşını programlamaya gerek yoktur, zaten doğasında kendine güven duygusu veren bir özellik vardır. Eğer sitrin taşı bulamıyorsanız bu durumda erkek bir kuvars edinin ve kuvarsınızı önce temizleyin. Taşları temizlemekle ilgili bilgiler Refah içinde bir yaşam sürdürme isimli kitabımda olduğu için bir daha yazmıyorum. Daha sonra taşınızı kitapta anlatılığı şekilde programlayın. Programlama için şu cümleleri kullanabilirsiniz.

” Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı istiyorum. Kendime olan güvenimi arttıracak ve bu güveni en sağlıklı hale getirecek şekilde çalışmanı, bana bunun için gerekli enerjileri bana vermeni istiyorum. Teşekkür ederim”

Taşınızı haftada bir kere temizleyin ve her temizlediğinizde yeniden programlayın.

5- İnanç değiştirme çalışması

Yine kitapta anlatıldığı şekilde Kendime Güveniyorum kalıbını kullanarak inanç değiştirme çalışması yapabilirsiniz. Bu çalışmayı da en az 21 gün devam ettirin.

Yukarıdaki çalışmalardan 1.maddeyi mutlaka yapmanız gereklidir. Diğerlerini de yaparsanız çok daha iyi olacaktır. Önerim hepsi ile aynı anda çalışmanızdır.

Kendine güvenizi arttırmak için 21 gün yukarıdaki çalışmaları yapmanızın çok faydası olacaktır.

Sevgiyle kalın.

Berna Özcan Demir

3 thoughts on “Güvensizlik Duygusunu Temizleme

  1. insanın güvensizlik duygusu birazda kısıtlanmış ve arka planda kalmış bir yaşantısını olduğu söz konusudur aslında bu durumu kendimiz yaratırız güvensizlik yoktur cesaretsizlikten kaynaklanan güvensizlik vardır. bu güvensizlik duygusunu bende yaşıyorum asıl nedeni kendime mesleki alanda geliştirmek olucaktır ast ve üst meselesi asıl ama sadece bildiğim tatmin olmak isteyen benim egolarımın olduğuna eminim ama ben bunu başarıcağım kitabınızı okumadım ama ilk işim bugün o kitabı almak olucak 😀 saygılar berna hanım…

Comments are closed.