Reiki 2.aşamalar için özel bir enerji çalışması

Aşağıdaki çalışma reiki 2.aşama eğitimi alanlar içindir. Bu eğitimi almadıysanız uygulamayınız.

Öncelikle hangi istediğinizi şifalandırmak için çalışacağınza karar verin. Niyet cümlenizi oluşturun.

Daha sonra güç sembolünü çizin ve ellerinizi kalp chakranıza koyun 1-2 dakika reiki verin.

Arkasından zihinsel ve duygusal şifa sembolünü çizin ve ellerinizi tepe chakranıza koyun 1-2 dakika reiki verin.

Gözlerinizi kapatın ve güç sembolünü pembe renkte çizilmiş olarak tam önünüzde imgeleyin. Bunu bir kaç dakika yapın. Daha sonra sembolleri 3-2-1 sırasıyla çizin, ellerinizi uzağa reiki gönderme pozisyonunda tutun ve niyetinizi edin ve 15 dakika boyunca enerji gönderin.

Enerji gönderirken arada bir pembe güç sembolünü yeniden imgeleyin, onun orada olduğunu unutmayın.

Enerji gönderimi bitince gözlerinizi kapatın ve pembe güç sembolüne odaklanın. Sembolün parlak pırıl olduğunu görün ve içinizden şunları söyleyin. ” ….. niyetimin gerçekleşmesi için gönderdiğim enerjiyi mühürlüyorum” Pembe sembolü hızla evrene doğru gönderin. O sizin mührünüz yani niyetiniz için gönderdiğiniz enerjinin niyet gerçekleşene kadar çalışmasını sağlayacak bir mühür hazırladınız ve evrene gönderdiniz.

Daha sonra çalışmayı bırakabilirsiniz. Bu çalışmayı istediğiniz her niyet için yapabilirsiniz. Klasik reiki gönderme çalışmalarına göre imgeleme ve odaklanma ister ama çok etkilidir.

Sevgiyle kalın.

Berna Özcan Demir

6 thoughts on “Reiki 2.aşamalar için özel bir enerji çalışması

 1. Berna hanım, biraz önce oğlum için bir niyet çalışmasını yukarıda anlattığınız şekilde yaptım. 5 sene önce reiki 2 aldım ve yıllardır uyguluyorum. Şimdiye kadar hiç bu kadar yoğun bir enerji akışı hissetmemiştim!Bundan sonra yapacağım reiki çalışmalarını bu şekilde uygulayacağımdan emin olabilirsiniz:)) Gerçekten müthişti..Sizden sürekli yeni şeyler öğrenmek büyük şans.
  Hayatınızın her zaman, her anlamda güzelliklerle dolu olmasını seçiyorum..

 2. berna hanım sitenizle bugün tanışma fıratı buldum ve çok beğendim ayrıca çok fazla enerji aldım sizden.. bende reiki 2 aşamasındayım ve çok faydasını gördüm ama bazen nasıl başkalarına enerji göndersem daha fazla etkili olur diye düşünüyordum çok güzel bir çalışma vermişsiniz ellerinize yüreğinize sağlık….

  sevgi ve ışıkla….

 3. ellerim kendiliginden gitti size bilgi notumu gonderiyorum.yonteminiz beni cok etkiledi,sevgiyle kalin

 4. Dün Reiki 2 uyumlamasını aldım ve mutlaka deneyeceğim çalışmanızı. Mümkünse Reiki 2 ile ilgili başka çalışmaları da blogunuzda paylaşabilir misiniz lütfen. Şimdiden teşekkürler.

 5. Reiki üzerinde fazla yazmam çünkü herkesin masterının öğrettiği çalışmaları yapmasının daha önemli olduğuna inanırım ama genelin bilmediği özel bir şey olursa elbette yazabilirim. Sevgiyle kalın. Berna Özcan Demir

 6. İzninizle birşey daha sormak istiyorum: sembolleri çizin diye yazmışsınız, nereye çizileceğini anlayamadım, avuç içlerine mi havaya mı yoksa enerji verilecek chakraya mı?
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

Comments are closed.